Kobe, Jordan'ın Rekorunu Geçti

- Orlando
Kobe, Jordan'ın Rekorunu Geçti
14 kez NBA All Star seçilen Los Angeles Lakers'ın yıldız oyuncusu, çekişmeli geçen maçta kaydettiği 27 sayıyla toplamda 271 sayıya ulaştı.

Orlando'da 61'incisi düzenlenen NBA All-Star karşılaşmasında Batı, Doğu'yu 152-149'luk skorla yenerken; Kobe Bryant attığı sayılarla maça damgasını vurdu. Maç öncesinde All-Star tarihinde toplamda 243 sayısı bulunan Kobe Bryant'ın, Michael Jordan'ı geçmesi için 19 sayı kaydetmesi gerekiyordu.

Toplamda 27 sayı kaydeden Kobe Bryant, 3. çeyreğin bitimine 4 dakika 57 saniye kala yaptığı smaç ile Michael Jordan'ın 262 sayılık rekorunu kırdı. Sayıları atmaya devam eden Kobe, All-Star tarihinde 271 sayı atarak Majesterleri'nin rekorunu tarihin tozlu sayfalarına gönderdi. Jordan'ın 14 kez All Star seçilme rekorunu da egale eden Bryant, eğer seneye bir kez daha All-Star'a seçilirse, efsanevi basketbolcuyu bu alanda da geçecek.

Kareem Abdul-Jabbar'ı da geçti
KOBE ayrıca maçta kaydettiği 5. sayısıyla Oscar Robertson'ın 246, 9. sayısıyla Kareem Abdul-Jabbar'ın 251 sayılık rekorunu kırdı.

Kobe Bryant, rekorları kırarken talihsiz bir sakatlık geçirdi. Maçın 3. çeyreğinde Dwyane Wade'in sert bir müdahalesi ile karşılaşan Kobe'nin burnu kanadı. Müsabaka sonunda Bryant'ın burnunun kırıldığı açıklandı.
 

Kaynak: AA