Kahramanmaraş Belediyespor 3. Lig'de

- İstanbul
Kahramanmaraş Belediyespor 3. Lig'de
Şanlıurfa'da oynanan 3. Lig'e terfi maçında Kahramanmaraş Belediyespor, Yeni Diyarbakırspor'u 4-0 yenerek uzun yıllar sonra Kahramanmaraş'a ikinci bir profesyonel takım kazandırdı.

Daha önce birçok kez 3.lige yükselme maçlarına giden mavi beyazlılar bu başarıyla tarihinde ilk defa profesyonel lige yükseldi.


Aydın İnanç Hat Trick Yaptı
Şanlıurfa GAP Arena Stadı'nda yapılan maçta Kahramanmaraş Belediyespor 9. dakikada Mehmet'le öne geçerken, Diyarbakır temsilcisinde kaleci Veysi 18'de kırmızı kart gördü.Kaleci Veysi'nin neden olduğu penaltıyı 21'de Aydın golle sonuçlandırınca fark ikiye çıktı. 43'te aynı futbolcu Mavi-Beyazlılar'ı iyice rahatlattı. Aydın 88'de yine sahneye çıkıp skoru belirledi.

Böylece profesyonel liglerde Kahramanmaraşspor'un yanında kentten bir takım daha oldu. Daha önce Afşinspor, Pazarcık Aksu ve Elbistanspor çeşitli dönemlerde 3. Lig'de oynamış ancak düşmüşlerdi.

Bu arada, maçta Yeni Diyarbakırsporlu taraftarlarla polis arasında kısa süreli arbede yaşandı, bir taraftar gözaltına alındı. İki takım taraftarları maça büyük ilgi gösterdi.

HABER-FOTOĞRAF: SERMEST BAĞCI