Volkan: Sabri Arkadaşım Değil

- İstanbul
Volkan: Sabri Arkadaşım Değil
Fenerbahçe'nin deneyimli kalecisi Volkan Demirel, Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu'nun kendisi hakkında yapmış olduğu açıklamalara yanıt verdi.

Galatasaray'la oynadıkları derbi maçın son dakikalarında sarı-kırmızılı oyuncu Sabri Sarıoğlu ile yaşadığı gerginliğin ardından kırmızı kart görerek oyun dışı kalan Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, "Sabri'nin oyuna tamamen provokasyon amacıyla girdiğini düşünüyorum" dedi.

Fenerbahçe Kulübü'nün yayın organı FBTV aracılığıyla konuşan Volkan Demirel, öncelikle derbinin ardından yaşamını yitiren sarı-lacivertli taraftar Burak Yıldırım'ın ailesine başsağılığı dileyerek, "Maç, derbi, o, bu, her şey gelip geçici. Başta bir kardeşimizi kaybettik. Çok üzgünüz. Keşke bunlar yaşanmasaydı ve kardeşimiz bizimle beraber olsaydı. Ailesine sabır diliyorum. Fenerbahçe camiası ve futbolcular olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Her zaman yanlarında olduğumuzu bilsinler. Tekrar, tekrar başları sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Derbi maçta yaşananları kendisinin de tasvip etmediğini belirten Volkan, olayların tamamen Galatasaray'ın kendilerini provoke etmesiyle başladığını öne sürdü.

Sabri ile aralarında geçen olayı da anlatan Volkan, şunları söyledi:

"Maçın bitimine 5 dakika kalan Sabri'yle yaşanan olaylar var. Kale arkasına çıkan topta rakibi perdelemek benim hakkım. Çünkü zaman bizim lehimize işliyor. Tamamen sırtımı dönerek, topun çıkmasına izin verdim. Daha sonrasında arkadan beni itekledi. Ben, pozisyon gereği bir şey demedim. Topu aldım, kaleme geçerken, ellerini açmış bir şekilde bana bir şeyler söyledi. Ben de 'ne diyorsun, ne yapacaksın?' derken, vücut vücuda temasımız oldu. Daha sonra benim boynuma sarıldı. Sabri'nin oyuna tamamen provokasyon amaçlı girdiğini düşünüyorum. Taktik ve teknikle alakalı bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum."

Volkan, Galatasaray maçının kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Bu maça çok önem veriyorduk. Nasıl hazırlandığımızı, futbolcular, hocamız, herkes çok iyi biliyor. Biz burada yenilirsek, çimcisinden yemekhane çalışana kadar herkes etkilenecekti. Bunu bilerek çıktık. Onlar tam tersine, bizimle oynamak, dalga geçmek için. Dalga geçemezler tabi. Biz bunları maçın öncesinde de biliyorduk. Şimdi de biliyoruz" şeklinde konuştu.

Gördüğü kırmızı kart nedeniyle kendisine gelecek cezanın ne olacağını bilemediğini aktaran Volkan, "Ben yaptığım hareketlerden dolayı hem Fenerbahçe taraftarından, hem futbolu seven, futbolu futbol için izleyen, futboldan çıkarlar beklemeyen insanlardan özür diliyorum. Ama diğer kesimden özür dilemiyorum. Bunların yaşanması iyi olmadı. Yaşandı ve bitti. Uzaması, her iki tarafa zarar verecektir" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA