'Sonuç ne olur bilemiyorum ama...'

-
'Sonuç ne olur bilemiyorum ama...'
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve oyunculardan Pepe, Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile oynanacak karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hedeflerinin Avrupa'nın en iyi 10 takımından biri olmak olduğunu söyleyen deneyimli teknik adam, "Beşiktaş'ın başında üçüncü kez Portekiz'e geliyorum. Buranın üç büyük takımıyla da oynama fırsatı bulmuş olacağız. Şimdi kazanmak istiyoruz. Bizim de, Porto'nun da iyi bir takımı var. Bizden beklenti içinde olanlar için en doğru futbolu sergilemek istiyoruz. Sonuç ne olur bilmiyorum, ama en iyi oyunumuzu oynayacağız." dedi.

"Medel daha önce sağda oynamadı ama nedense..."

Şenol Güneş, Gary Medel'in sağ bekte oynayıp oynamayacağı şeklindeki bir soruya şöyle yanıt verdi: "Sağ bekte oynayabilecek oyunularımız, Adriano ve Necip. Medel her yerde oynayabilecek yetenekte bir oyuncu. Necip'i, Adriano'yu sağ bekte gördük. Belki Medel'i de görürüz. Daha önce sağ bekte oynamadı ama birileri nedense sağda oynadığını söylüyor."

"Aboubakar'ın oynayamayacak olması sevindirici"

Eski öğrencisi Vincent Aboubakar'ın cezası nedeniyle oynayamayacak olmasına da değinen Şenol Güneş, "Aboubakar'ın oynayamayacak olması bizim için sevindirici. Onun yerine oynayacak oyuncular da çok iyi. Aboubakar bize geldiğinden bu yana kendisini çok geliştirdi. Çalışıyor, kendisini geliştiriyor, çünkü yaptığı işi seviyor. Umarım daha da başarılı olur." diye konuştu.

Pepe: "Benim için duygusal bir maç"

Pepe, eski takımına karşı oynayacak olmasının kendisini duygulandıracağını belirtirken, "Porto'nun çok iyi oyuncuları var. Bizim için zor bir maç olacak. Teknik direktörümüz maçla ilgili gerekli uyarıları yaptı. Elimizden gelen her şeyi yaparak en iyi sonuçla ayrılmak istiyoruz. Kendimi futbol sahnesine Porto'da tanıttım. Benim için duygusal bir maç olacak. Fakat profesyonel davranıp takımım için elimden gelenin en iyisini yapacağım." dedi.