Arsenal'de yeni dönem başladı!

-
Arsenal'de 22 yıllık Arsene Wenger döneminin son bulmasının ardından yeni teknik direktörlük görevine Unai Emery getirildi.

Son iki sezonda PSG'yi çalıştıran İspanyol teknik adam, takımını ulusal arenada başarıdan başarıya koşturmasına rağmen Şampiyonlar Ligi'nde yaşanan hayal kırıklıkları nedeniyle görevi son bulmuştu.

İngiliz basını, 2+1 yıllık sözleşme imzalayan 46 yaşındaki Emery'nin yıllık 5 milyon pound kazanacağını yazdı.

PSG kariyeri öncesinde Sevilla'nın teknik direktörlüğünü yapan Emery, UEFA Avrupa Ligi'nde tarih yazmış ve Giovanni Trapattoni'yi yakalayarak Kupa 2'yi en çok kazanan (3) teknik direktör unvanına ortak olmuştu.

İspanyol teknik adam, "Arsenal tarihindeki bu önemli dönemin sorumluluğunu aldığım için çok heyecanlıyım. Tüm dünyaca beğenilen oyun tarzı, genç oyunculara verdiği önem ve müthiş stadı ile bu tarihi kulübe katılmak müthiş bir şey."

2004'te teknik direktörlük kariyerine başlayan Emery, Lorca Deportiva'yı tarihinde ilk kez 2. lige taşırken, daha sonra başına geçtiği Almeria'da da unutulmaz bir başarı elde edip takımını tarihinde ilk kez La Liga'ya yükseltmişti.

2008 yazında Valencia'nın teknik direktörlük görevine getirilen Emery, kulübün yaşadığı ekonomik krize rağmen 2009-2010, 2010-2011 ve 2011-2012 sezonlarında La Liga 3. lüğü elde etmiş ve yine son sezonunda UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final görmüştü.