'Galibiyet İçin 1 Milyon Dolar Teşvik'

- İstanbul
'Galibiyet İçin 1 Milyon Dolar Teşvik'
"Futbolda şike" iddiaları üzerine açılan davanın 8. duruşmasına, Sivasspor kulübü başkanı Mecnun Odyakmaz'ın savunması damgasını vurdu.

Savunmaların tamamlanmasının ardından tutuksuz yargılanma talepleri değerlendirilecek. Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Fenerbahçe maçı öncesi oyuncularına galip gelmeleri için 1 Milyon Dolar teklif geldiğini söyledi.


- Mecnun Odyakmaz: "Korcan 'Üst taraftakiler' derken operasyonu yapanlari kastetmiştir. Şikeyi üst taraftakiler değil, alt taraftakiler yapar."

- Mecnun Odyakmaz: "Fenerbahçe son 17 maçının 16'sını kazanmıştı. Biz ligde 15. sıradaydık. Elimizden geleni yaptık. O maçta Fenerbahçe'ye kök söktürdüğümüz için gurur duyduk."

- Mecnun Odyakmaz: "Serdar Kulbilge takip ediliyormuş, ama oteldeki kayıtlara baksalar Çelebi'nin futbolcu ile 3 dakika lobide konustuğu görülürdü. Görüntüler otelin kamera kayıtlarından alınmış. Foto değil, hareketli görüntüler alınsa herşey ortaya çıkardı. Elimizde bilet kalmıştı, kalan biletleri Faruk Bey arabadan getirdi. Bütün bu gerçekleri göstereceklerine fotoroman yapıp suçladılar."

- Mecnun Odyakmaz: "Maçta 4-4 berabere kalsak bu kez Trabzonspor'dan teşvik aldın' derlerdi. Bu nedenle Trabzon olayını anlattım."
   

Kaynak: Milliyet