Wenger: Fener maçları...

-
Wenger: Fener maçları...
Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger, Fenerbahçe ile oynayacakları maçların, sezonun en önemli maçları olacağını söyledi.

Çarşamba günü Şükrü Saracoğlu Stadı'na çıkacak olan Arsenal, İngiltere Premier Lig'de yeni sezona kendi evinde Aston Villa'ya aldığı şok mağlubiyetle başlamıştı.

Kadıköy'e çıktığı son maçta sarı lacivertlileri 5-2'lik skorla mağlup eden Fransız teknik adam, kulübün resmi internet sayfasına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Elbette Fenerbahçe maçları sezonun en önemli maçları olacak. Geçen sezon ilk 4 içinde olmak için çok savaştık ve bu yüzden bizim için hayati önem taşıyor. Geçen sezon başardığımızı sonuçlandırmalıyız ve Aston Villa yenilgisini unutmak için de bir fırsat.

Futbolcular her zaman en üst seviyede oynamak ister ve Şampiyonlar Ligi de böyle bir arena. Gittiğimiz her yerde kazanmaya çalışırız. Kendimize koyduğumuz tek hedef bu.

Fenerbahçe'ye saygımız büyük ancak kulüp tarihimize baktığımızda her kulvara gittiğimizi görürsünüz. Hep kazanma arzumuz vardır ve yine böyle olacak."

Fenerbahçe'nin çok tecrübeli bir takım olduğunu kaydeden Wenger, "Fenerbahçe çok tecrübeli ve kaliteli bir takım. Kaliteli oyuncuları var ve onları iyi tanıyoruz. Kuyt, Meireles ve Yobo, İngiltere'de oynadı. Sow ve Alves'i de biliyoruz. Hemen hemen bütün oyuncularını tanıyoruz. Çok kaliteli bir takım ve bu takıma saygı duyuyoruz. Biz de kendimizi en üst seviyedeki oyun için hazırlıyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe maçı öncesi eksikleri nedeniyle endişeli olmadıklarını anlatan Wenger, "Eksiklerimiz var ama endişeli değilim. Çünkü oyuncularıma güveniyorum. Kaliteleriyle bu açığı kapatacaklardır" ifadelerini kullandı.

Wenger son olarak, "Türkiye'de her zaman sıcak bir atmosfer olur ancak önemli olan sahada yapılacaklar. En üst seviyedeki oyuna göre kendimizi hazırlıyoruz. Oyunumuza odaklanmak istiyoruz. Biz büyük bir tecrübeye sahibiz ancak neler olacağı sahada belli olur. Topa daha fazla sahip olmak istiyoruz. Top hakimiyeti sizde olsa bile kaybedebiliyorsunuz, tıpkı geçen hafta bize olduğu gibi. Biz her yerde çıkıp  oyunumuzu oynamaya çalışıyoruz. Elimizden gelen en iyi oyunu oynadığımız gibi, Türkiye'de de iyi olmak için oynayacağız" dedi.

Transfer konusu ve sakat oyuncuların durumuna da değinen Wenger şu ifadeleri kullandı:

"Taraftarların transfer olmamasından dolayı memnun olmadığını biliyorum. Akıldan çıkan her fikri de dinleyemem ve şekillenemem. Daima hayatta başkalarının ne dediğine bakamazsınız. Transfer dönemi için 10 gün daha var en azından.

16 yıldır çok başarılı sezonlar yaşadık. Taraftarlarımız da bunun farkında. Biz her zaman takım için doğru olduğuna inandığımız şeyleri yapıyoruz. Yıllardır iyi mücadeleler ortaya koyduk. İki oyuncumuz ciddi sakat durumda. Sezon başlamadan bu zorlukların üzerinden gelmeye çalışıyoruz. Futbolda önemli  olan saati geldiğinde sahaya çıkıp gerekeni yapmaktır."