Beşiktaş, UEFA'dan men mi edilecek?

-
Beşiktaş, UEFA'dan men mi edilecek?
Beşiktaş'ın Lyon ile deplasmanda oynadığı maçta çıkan taraftar olayları nedeniyle aldığı ceza nedeniyle "men" tehlikesi sürüyor.

Beşiktaş yöneticisi Berk Hacıgüzeller, UEFA Tahkim Kurulu'nun Beşiktaş'a Lyon maçıyla verilen cezaya itirazını reddetmesini değerlendirdi.

NTV Spor'a açıklamalarda bulunan Hacıgüzeller, alınan cezanın boyutunun çok daha büyük olduğunu söyledi.

UEFA TARAFTAR KAVRAMINI GENİŞLETTİ

Hacıgüzeller, UEFA'nın taraftar kavramını genişlettiğini ve sadece kendilerine ayrılan bölümü dolduran kişilerin taraftar sayılmadığını belirtti.

"Karar elimizde. Ağır bir karar. Ancak hukuksal açıdan baktığımızda UEFA'nın taraftar kavramını geniş tuttuğunu görüyoruz."

"İstanbul'dan götürdüğümüz taraftarla ile orada sizi destekleyen taraftar aynı statüde gözüküyor. Bu her takım için geçerli."

BEŞİKTAŞ HANGİ DURUMDA ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE MEN EDİLECEK?

Beşiktaş önümüzdeki iki yılda Avrupa maçlarında meşale yakılması, sahaya yabancı madde atılması ve stat içinde veya dışında taraftarların taşkınlık yapması durumunda Avrupa'dan bir yıl men cezası alacak.

UEFA Tahkim Kurulu'nun aldığı "ret" kararını yönetim kurulu ile değerlendireceklerini belirten Hacıgüzeller, cezai şartların bir hayli ağır olduğunu söyledi.

"Beşiktaş'ın maytap atma konularında UEFA'da maalesef kaydı bulunuyor. Şampiyonlar Ligi'nden men edilme tehlikesi var. Bu 30 milyon euroluk geliri kaybetme anlamı taşıyor."

"Taraftarlarımızın önümüzdeki iki sezon dikkatli olması lazım. Duruşma sırasında bize stat dışında Lyon taraftarları trenden inerken onlara Beşiktaş taraftarlarının meşale attığı gösterildi. Bu da dosyaya girmiş durumda."

"Yani stat dışındaki güvenlik güvenlik kameralarının da dikkate alındığı çok hassas bir iki yıl geçireceğiz."

BEŞİKTAŞ UEFA'DAN MEN CEZASI ALMAMAK İÇİN NE YAPACAK?

Bu durumu yönetimle değerlendireceklerini söyleyen Hacıgüzeller, "Stat dışında ve yurtdışında da taraftarlarımızı kontrol altına almamız gerekiyor. Bunu önce yönetim kurulunda değerlendireceğiz. Sonrasında vizyon seçimi belirleyeceğiz." dedi.