Mustafa Cengiz: Transfer yasağımız vardı

-
Mustafa Cengiz: Transfer yasağımız vardı
Galatasaray Divan Kurulu'nda konuşan Başkan Mustafa Cengiz, göreve geldiklerinden bu yana yaptıklarını anlattı.

Galatasaray Kulübü'nün, Şubat Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan kulüp başkanı Mustafa Cengiz, önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük problemlerle uğraştıklarını belirten Mustafa Cengiz, ''Galatasaray'ın önünde dağ gibi sorunlar var. Bu yalnızca bir önceki yönetimden kaynaklanmıyor, geçmişe de dayalı. 60 milyon TL'ye yakın ödeme yaptık. Transfer yapabilmek için 19 milyon TL vergi ve sigorta borcunu derhal ödedik.'' diye konuştu.

''Transfer yasağını kaldırdık''

Galatasaray'ın federasyon tarafından transfer cezası olduğunu dile getiren Cengiz, bu problemi nasıl giderdiklerini açıkladı.

''Şu an bizde oynamayan iki futbolcumuz dolayısıyla gelen transfer yasağı vardı. İkisine toplam 22 milyon TL ödeme yaptık. Hızla çalıştık ve aynı gün borçsuzluk kağıdını alarak Nagatomo'yu transfer ettik.''

Galatasaray, Çinlilere satılacak mı?

Son günlerde en çok gündeme gelen konulardan biriyle ilgili de konuşan Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın Çinlilere satılacağı yönündeki haberleri yalanladı ve şöyle konuştu;

''Milan CEO'su geliyor, Galatasaray'dan rica ediyor, loca ayırıyoruz. Bunun ardından, 'Çinlilere kulübü satıyor' diyorlar. Tek bir TV yayınına çıktım. Galatasaray'ı yabancılara satılırsa ben Galatasaray'ı bırakırım dedim, arkasındayım. Kulübü Çin'e satmak yok."

''Dursun Özbek'e olan borcu ödeyeceğiz''

''Dursun Özbek kendi esas alacaklarını istemekte haklı. Bunları ödeyeceğiz. Fakat alacaklarının bir kısmını güvence altına alabilmek için Emlak Konut'tan elde edeceğimiz gelire temlik koydurmuş. 508 milyon TL'si Emlakbank'tan kırdırıldı. Finansal borcumuz 800 milyon TL. Fiili banka borcumuz 183 milyon dolar. Futbolcu cezalarından dolayı Dursun Özbek'in kulübe 28 milyon TL borcu var. Bu paranın bizim kendisine olan 86 milyon liralık borçtan düşülmesini istiyorum."

Kaynak: GOAL.COM