Özbek: Kulübü asla zora sokmayacağım

-
Özbek: Kulübü asla zora sokmayacağım
Galatasaray'ın eski başkanı Dursun Özbek, iddia edilen alacaklarını doğrularken, bu alacaklar için kulübü zora sokmayacağını söyledi.

Galatasaray Kulübü'nün, Şubat Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan eski kulüp başkanı Dursun Özbek, önemli açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek, "Hiçbir zaman bu alacaklarım çerçevesinde Galatasaray'ı zora sokacak bir uygulamada olmayacağım. Buradan taahhüt ediyorum." dedi.

"Başkan yanlış incelemiş"

Dursun Özbek, Emlak Konut ile yapılan anlaşmanın detaylarını anlattı:

"Ben hayatımın en güzel yıllarını Galatasaray'a hizmet ettiğim dönemde geçirdim. Riva ve Florya porjeleri Emlak Konut ile yapıldı. Riva ihalesi 970 milyon TL asgari bedelle yapıldı."

"Bunun %20'si Emlak Konut'a ait. Sayın Başkan yanlış incelemiş sanırım, bir ifade kullandı. Riva bedeli 508 milyon TL değil, 780 milyon TL'dir. 508 milyon TL başka bir rakam."

"Galatasaray Spor Kulübü'nün en önemli projesi olarak Kemerburgaz'da bir arsa aldık. Florya tesislerini taşımamız gerekiyor. Stada 7 dakika, muhteşem bir arazi. Buradaki tesisi de Emlak Konut yapacak, taşınmamızı sağlayacak."

"Sayın başkanın da bu projeleri takip edeceğini umuyorum. Bu projeler Galatasaray'ın geleceği."

"Galatasaray'a fatura kesmemin sebebi..."

Dursun Özbek kulübe fatura kesmesiyle alakalı medyada çıkan haberlere değindi:

"Ben Galatasaraylı bir ailenin çocuğuyum. Her şeyimi Galatasaray'a borçluyum."

"Galatasaray'a fatura kesmemin sebebini açıklayacağım, ancak kestiğim fatura sebebiyle kursağımdan bir lokma geçmemiştir.

"Ben otelcilik sektöründeyim. Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaray Lisesi, Galatasaray Üniversitesi'nin konaklamalarına sponsorum."

"Geçtiğimiz dönem için yaklaşık 6 milyon TL bağış yapmışım."

Dursun Özbek, "Heyecanımı maruz görün. Bağış makbuzlarım yanımda, devrediyorum." diyerek makbuzları Divan Başkanı'na devretti.

"Cavanda transferi hataydı"

Dursun Özbek, transfer ücretlerinin farklı olduğu ve bildirilenden daha fazla komisyon ve ücret ödendiği iddialarına yanıt verdi:

"Ndiaye'nin 7.5 milyon euro bonservis bedeli vardır. 2 milyon 750 bin euro da maaşı vardır."

"16 milyon euro'ya sattığımıza göre 6 ayda 8 milyon euro kâr etmişiz."

"Cavanda transferi bizzat benim yaptığım bir transferdir. Yönetimimiz döneminde yaptığımız hatalardan biri de bu transferdir."

"Galatasaray'ı asla zora sokmayacağım"

Dursun Özbek, alacaklarının olduğunu doğrularken kulübü zora sokmayacağını belirtti:

"Benim de ortak olduğum bir kurum Galatasaray'a kasa kolaylığı sağlamıştır. Galatasaray'ın kredibilitesi çerçevesinde yaklaşık 150 milyon TL'lik kefaletimiz var. Yeter ki Galatasaray bayrağı en önde dalgalansın."

"Bugüne dek elimizi taşın altına koyduğumuz miktar 250 milyon TL."

"Ben hiçbir zaman bu alacaklarım çerçevesinde Galatasaray'ı zora sokacak bir uygulamada olmayacağım. Buradan taahhüt ediyorum." 

"Sayın başkan biz bunları görüşelim ama medya üzerinden mesaj göndererek yapmayalım. Konu Galatasaray'ın menfaatleri olduğunda hiçbir farkımız yok. Kutuplaşma bizim gibi kurumların içini çürütür, boşaltır."

"Değerli başkan size büyük görev düşüyor. Galatasaray Başkanı'nın söyledikleri çok yankı bulur, değer görür. İfadelerimizi kullanırken lütfen dikkat edelim. Galatasaray'a zarar verecek ifadelerden sakınalım. Yarın öbür gün UEFA'ya gidilecek. UEFA bir haçlı organizasyonu değildir."

Kaynak: GOAL.COM