Negredo: Bayern Münih karşısında...

-
Negredo: Bayern Münih karşısında...
Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Bayern Münih'le karşılaşacak olan Beşiktaş'ta Alvaro Negredo, İspanyol medyasına değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş'ın İspanyol golcüsü Alvaro NegredoRadio Marca' ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türk futbolu, Türkiye'deki futbol tutkusu ve Beşiktaş - Bayern Münih eşleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Negredo, Şampiyonlar Ligi'nde tur atlamak için tüm güçlerini kullanacaklarını ifade etti.

Bayern Münih'in rakip olunabilecek en komplike takım olduğunu belirten Negredo sözlerini şöyle sürdürdü: "Hocamız bize bu maçlardan keyif almamızı, gruplarda oynadığımız gibi oynamamız durumunda şansımız olacağını söylüyor. Deneyip, şansımızı sonuna kadar zorlayacağız. Taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. İlk maçta İstanbul'da oynayacağımız rövanş için en iyi sonuçla dönmek istiyoruz. Bayern'i elersek Real Madrid'le eşleşmek isterim. Bu bana ülkeme dönmem, bir dönem parçası olduğum Real Madrid'e rakip olma şansı verir."

Negredo, Beşiktaş taraftarının çok farklı bir motivasyon sağladığını belirterek şu ifadeleri kullandı: "Öyle bir taraftarımız var ki, tüm maç boyunca bizi destekliyorlar. Bir dakika bile susmuyorlar. Şimdiye kadar sustukları bir dakika bile yaşamadım. Ama bu zaman zaman bizi de zor durumda bırakıyor. Çünkü bazen biz de saha içerisinde birbirimizi duyamıyoruz. Ama bu baskı onlara karşılık vermek için size büyük bir tutku veriyor."

Türkiye'deki günleri hakkında da konuşan Negredo, "Türkiye'de her şey yolunda, keyfim yerinde. Başka hiçbir ülkede duyamayacağınız kadar futbol konuşulan bir yerdeyim. Burada televizyonlar, gazeteler sadece futbol konuşabiliyor. Türkiye'de futbola olan tutku İspanya'dan çok daha fazla. 90 dakikalık bir maç için bir hafta öncesinden, bir hafta sonrasına kadar uzun uzun konuşmalar yapılıyor" dedi.

Beşiktaş'ta birinci forvetin kendisi olduğunu da belirten İspanyol golcü, "Devre arası Cenk Tosun gitti, yerine Vagner Love geldi ama hâlâ bana olan güven en üst seviyede. Love, teknik direktörümüzün beni beğenmemesinden değil, takımda nicelik olarak forvet hattında eksiklik olduğu için alındı. İkimizin de kendimize ait çalışma ve oyun şekillerimiz var. Ama şu anda hâlâ ben birinci forvetim ve oynuyorum" ifadelerini kullandı.