'Şampiyonluğu kaybetmedik, maç kaybettik'

-
'Şampiyonluğu kaybetmedik, maç kaybettik'
Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, şampiyonluk iddialarının halen sürdüğünü ve mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Süper Lig'de zirveyi yakından ilgilendiren maçta Başakşehir deplasmanda Galatasaray'a 2-0 mağlup olurken teknik direktör Abdullah Avcı, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayla ilgili genel bir değerlendirmede bulunan Abdullah Avcı, ''Galatasaray'la içeride oynarken her türlü baskı olacağını biliyorduk, bu baskı konusunu çok fazla açmak istemiyorum. Oyun sanki atanın kazanacağı bir maç gibi gidiyordu. Sonra Mariano'nun harika bir vuruşu geldi, buna saygı göstermek lazım. Son dakikadaki gol elleymiş, öyle söylüyorlar. Buna diyecek bir şey yok.'' diye konuştu.

''Henüz şampiyonluğu kaybetmedik''

Ligde şampiyonluk iddialarının halen sürdüğünü ifade eden Abdullah Avcı, şu sözleri kullandı;

''Rakiplerimizin birbiriyle maçı var. İlk üç sıradaki takımların aralarındaki averajda iyi olan biziz. Sonuçta henüz şampiyonluğu kaybetmedik, sadece bir maç kaybettik. Kazansak da kaybetsek de saygıyı asla kaybetmeyeceğiz.''

Arda Turan ile Emre Belözoğlu neden oyundan çıktı?

Galatasaray karşısında Arda Turan 64. dakikada, Emre Belözoğlu ise 72. dakikada oyundan alınırken Abdullah Avcı, iki yıldızın neden kenara alındığını açıkladı.

''Arda ve Emre'yi çıkarırken kafamdaki plan şuydu; ortam gerildi, ikisinin de sarı kartı var o yüzden çıkardım. Arda devre arası ricada bulunurken sarı kartı gördü. Yanlış anlaşılmasın hakemi eleştirmiyorum, onun yüzünden de kaybetmedik. Çok temiz bir yüzü var, ona da güveniyoruz ama saha içi ve dışı baskılardan etkilendi.''