'Neymar'ın Real Madrid'e transferi berbat olur'

-
'Neymar'ın Real Madrid'e transferi berbat olur'
Arjantinli süper yıldız Lionel Messi, eski takım arkadaşı Neymar'ın Real Madrid'e transfer olmasını istemiyor.

Barcelona ile sezonu şampiyon tamamlayan Lionel Messi, eski takım arkadaşının ezeli rakiplerine transfer olmasını istemiyor.

TYC Sports'a konuşan Lionel Messi, "Neymar'ın Barcelona için ifade ettiği her şey nedeniyle Real Madrid'e transferi berbat olur." dedi.

"Neymar'ın buradaki dönemi sona erdi. Önemli başarılar, Şampiyonlar Ligi ve La Liga kazandı."

"Eğer Real Madrid'e giderse bizim ve Barcelona için hayal kırıklığı olur. Futbol açısından ise Real Madrid şu an olduğundan çok daha fazla güçlenir."

"Tarihin en iyisi olmakla ilgilenmiyorum"

Cristiano Ronaldo ile uzun süredir bireysel ödüllere el koyan Lionel Messi, amacının Ronaldo'yu geçmek olmadığını belirtti.

"Asla ilk, ikinci, üçüncü ya da dördüncü olmayı önemsemedim." diyen Messi, "Her bir sezona başladığımda kendimi geliştirmeye, her şeyi kazanmaya, takımım ve kendim için elimden gelenin en iyisini yapmaya ve maç bittiğinde ise hepsini sahada bırakmaya çalışıyorum." açıklamalarında bulundu.

"Tarihin en iyisi olmakla ilgilenmiyorum. Kimseyle yarışmıyorum, çünkü tarihin en iyi olmak için değil, her yıl gelişip daha fazla kazanmak için oynuyorum."

En büyük kupa ümidi sorulan Messi, "Milli takımla kazanmak ise en güzeli olacaktır." dedi.

Messi milli takımı bırakmayacak

Lionel Messi, Dünya Kupası'nı kazanamadıkları takdirde milli takımı bırakmayacağını söyledi.

"2016'da olanlardan sonra, doğru olanın bu olmadığını düşündüm. Hayallerini kovalayan tüm gençliğe ve insanlara yanlış bir mesaj olurdu."

"İstediğinizi elde etmek için savaşmalı ve sonuna kadar mücadele etmelisiniz."

"Arjantin Dünya Kupası'nda olmayı hak ediyor çünkü bu tarihimizde var. Yine aynı noktada olabilmek için ise çok çalışmamız gerekiyor."