Beşiktaş, Mehmet Ekici için ceza maddesi koydurdu

-
Beşiktaş, Mehmet Ekici için ceza maddesi koydurdu
Habertürk'ten Atilla Türker'in haberine göre Beşiktaş Olcay Şahan'ı Trabzonspor'a satarken, Mehmet Ekici'nin başka takıma transfer olmasını engelledi.

12 Ocak 2017'de Olcay Şahan, yalnız 200 bin euro karşılığında Beşiktaş'tan ayrıldı ve Trabzonspor'un yolunu tuttu.

Atilla Türker'in haberine göre aynı dönemde Fenerbahçe'nin de radarındaki Mehmet Ekici için Beşiktaş önemli bir anlaşma yaptı.

Beşiktaş, Olcay Şahan transferi sırasında Trabzonspor ile imzaladığı sözleşmeye, "Trabzonspor, Mehmet Ekici'nin 01.06.2017 tarihi öncesinde Beşiktaş dışında başka bir futbol kulübüne gitmesi halinde Beşiktaş'a ceza-i şart olarak 1 milyon 500 bin Euro ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder" maddesi koydurdu.

Fenerbahçe transfer döneminde 2 milyon euro'yu bulan bir bonservis bedelini gözden çıkarmasına karşın, Trabzonspor bu teklife sıcak bakmamıştı.

Mehmet Ekici ise Fenerbahçe ile anlaşma sağlayıp ve sarı lacivertli takıma transfer olmak isteyince Trabzonspor tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

Mehmet Ekici ise sezon sonunda sözleşmesi sona erince, Fenerbahçe ile sözleşme imzaladı.

Olcay Şahan transferinin açıklandığı gün imzalanan sözleşmede aynı zamanda, iki tarafında anlaşmaya dair herhangi bir bilginin paylaşılmayacağı konusunda da anlaşma sağlanmış.

Haberde Beşiktaşlı ve Trabzonsporlu birçok yöneticinin de bu sözleşmeden haberdar olmadığı belirtildi.

Kaynak: Habertürk