Abdullah Avcı: Harika oynadık

-
Abdullah Avcı: Harika oynadık
Başakşehir teknik direktörü, Burnley karşısında takımının performansından memnun olduğunu söyledi.

Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Burnley ile 0-0 berabere kaldı. Karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulunan Abdullah Avcı, maç boyunca rakibine oyun olarak üstünlük kurmalarını övdü.

Başakşehir, Burnley karşısında rakip kaleye 18 şut çekerken bunların sadece birinde isabet buldu. Burnley ise karşılaşma boyunca iki şut girişiminde bulundu ve isabet kaydedemedi.

Abdullah Avcı, maçtan sonra yaptığı açıklamada "Harika bir oyun oynadık. Topun bizde olacağını biliyorduk. Oyun organizasyonlarını deneyerek, sabırlı bir şekilde ortaya koymaya çalıştık. Oyuncularıma teşekkür ediyorum." dedi.

Elia'nın maç sonrasında yaptığı "Bugün yakaladığımız fırsatları değerlendiremedik. Onlardan daha iyi bir takımız. Kafamızı kaldırmamız gerekiyor. Gollü beraberlikler bile bize yarıyor. İngiltere'de tur atlayacağımıza inanıyoruz." açıklamasını da değerlendiren Avcı, oyuncusuna katıldığını "Elia'ya katılıyorum. Biz her yerde, her sonucu alabilecek bir takımız." şeklinde belirtti.

Bu karşılaşmada Adebayor'un sakatlığı nedeniyle ilk onbirde forma giyen Bajic hakkında da değerlendirmelerde bulunan teknik adam, "Bajic, set oyununu harika oynadı. Oyun performansından son derece memnunum. Oyunun bütününden de son derece memnunum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: GOAL.COM