Igor Kokoskov: Obradovic benim basketbol mentorum

Kokoskov, sarı-lacivertli takımda görev yapacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Takımda çok sıcak karşılandığını aktaran Sırp başantrenör, "Fenerbahçe ailesinin parçası olduğum için çok heyecanlıyım ve mutluyum. İstanbul'a daha önce birçok kez geldim. Türkiye'ye, İstanbul'a ve Fenerbahçe'ye çok büyük saygım var. Fenerbahçe dünya çapında büyük bir marka. Taraftarın da büyük beklentisi olduğunu biliyorum. Bütün tecrübemizi ve bilgimizi takımla paylaşacağımıza söz veriyoruz." şeklinde görüş belirtti.

'En iyi basketbolu oynatmayı hedefliyoruz'

Salgın nedeniyle çok zor bir süreç yaşadıklarını ifade eden Kokoskov, "Önümüzde belirsiz bir sezon var ancak çok heyecanlıyız. Eski ve yeni oyunculardan sentez bir takım kurduk. Kadromuzda çok profesyonel oyunculara sahibiz. Modern basketbolda önemli olan kazanmaktır. Esnek olmak gerekiyor. Çok hızlı oynayacağımıza söz veremiyorum. Nasıl oynayacağımızı ben değil oyuncularımız belirleyecek. En iyi basketbolu oynatmayı hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Beko'ya tarihi başarılar yaşatan Obradovic'in çok yakın arkadaşı olduğunun altını çizen Igor Kokoskov, "Obradovic benim basketbol mentorum. Buraya gelmeden önce onunla çok fazla konuştuk. Burayla ilgili hep iyi şeyler söyledi." dedi.

Son olarak sağlıklı bir çalışma ortamının önemine dikkati çeken Kokoskov, şunları kaydetti:

"Teknik ekip olarak öz güvenimiz yüksek. Kendimizi kimseyle kıyaslamıyoruz. Kadromuzda daha fazla Türk antrenör olmasını istedim. Erdem Can çok kaliteli bir antrenör. Çalışmaya çok seven bir ekibiz. Çok büyük sözler vermek istemiyorum ama beklentilerin tabii ki farkındayım. Hep bir sonraki maç en önemli maç olacak. Hep kazanmak için oynayacağız."

 

Son Haberler