Kayserispor'dan Şenol Güneş'e tepki

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, bir açıklama yayınlarak Onur Bulut hakkında Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yaptığı yorumları eleştirdi.

Kayserispor'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Sayın Şenol Güneşin profesyonel futbolcumuz Onur Bulut'un transferi ile alakalı açıklamasını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Güneş, futbolcumuzun sözleşmesinin devam ettiğini bilmektedir. Yaptığı açıklama nerden bakılırsa bakılsın sorunludur ve TFF talimatları başta olmak üzere hukuka aykırıdır. Futbolcunun ayartılması dahil ve hatta daha ötesini düşünmeye mahal verecek bu tip bir yaklaşımın olası olumsuz sonuçlarını sayın Şenol Güneş'in öngörmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Beşiktaş Kulübü ile yıllar öncesine dayanan iyi ilişkileri de gözardı eden bu davranışın sayın Ahmet Nur Çebi tarafından dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini ve dostluğumuza uygun olacak bir şekilde ele alınmasını bekliyoruz. Netice olarak bir profesyonel futbolcunun transfer sürecinin tabii olduğu TFF düzenlemelerini sayın Güneş'in dikkatine sunuyor, bu düzenlemelere uygun davranmasını beklediğimizi kendisine ifade ediyoruz."

Şenol Güneş ne demişti?

Beşiktaş Teknik Direktörü, yaptığı basın toplantısında Onur Bulut'u beğendiğini ifade etmişti;

"Onur, başarılı bir oyuncu, burada olmasını isterim. Ama bu istekler, oyuncuya, takıma, şartlara bağlı. Onur, çok değerli ve Türkiye'nin en iyi beklerinden birisi."

 

Son Haberler