Spor yazarlarından Fenerbahçe ve Galatasaray yorumları

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Grubu'ndaki ilk maçında Lazio'yu konuk ettiği 1-0 kazanırken, Fenerbahçe ise D Grubu'nda Eintracht Frankfurt deplasmanından 1-1'lik skorla döndü.

Spor yazarlarının temsilcilerimizin bu maçlardaki performansına dair öne çıkan yorumlarını derliyoruz...

Mehmet Demirkol - Fanatik

"Frankfurt’un değişimle gelen sıkıntılarını Pereira ve oyuncuları derinleştirdi. Bu kanat oyuncu havuzuyla 3-4-3'ü bir Alman takımına karşı bu seviyede oynamak neresinden bakarsanız bakın önemli iş. Gerçek anlamda rakibin ayarlarını bozdular. Frankfurt gole kadar 6 kez ofsayta düşmek dışında bir şey yapamadı..."

Uğur Meleke - Hürriyet

"Galatasaray’ın rakibi kendisinin yaklaşık üç katı değerindeydi. Temsilcimiz iç sahada güçlü rakiplerine karşı topla daha fazla oynadılar. Galatasaray iyi oyununun yanına bir de hak edilmiş galibiyet ekledi. Üstelik Muslera’yı katmazsanız 24 yaş ortalamalı pırıl pırıl genç bir kadroyla..."

Serdar Ali Çelikler - Habertürk

"Uzun zaman sonra Fenerbahçe'yi bu kadar ısırgan, tempoya tempo ile karşılık veren, bir oyun planı olan bir şekilde görmemiştik. Daha maçın başında öne geçilebilirdi. İlk devre boyunca oyunun da fizik mücadelenin de pozisyon fazlalığında da üstün taraf Fenerbahçe'ydi..."

Bülent Timurlenk - Milliyet

"...Bu sezon resmi maçlarda sadece Giresunspor'a karşı kalesini kapatan Galatasaray'ın ligde arka arkaya aldığı iki farktan iki beraberlik sonrasında bu genç kadronun gol yemeden böyle bir prestijli bir rakibe karşı alacağı bir galibiyetin moraline ihtiyacı vardı. Kağıt üzerinde Avrupa Ligi'ne iyi başlangıç, 3 puan ve ülke puanına katkı yazacak. Ama iş; moral ve Galatasaray'ın geleceği açısından çok daha fazlası..."

Gürcan Bilgiç - Fotomaç

"...Elbette kazanarak başlamak önemli, keyifli. Üstelik bu kadar da hak etmişken. Ama daha değerlisi sahadaki oyuncuların vücut dili. Yardımlaşıyorlar, birbirlerine destek oluyor, birlikte sevinip – üzülüyorlar ve üretiyorlar. Eğer bir başarı gelecekse, bu takım karakteri sayesinde olacak..."

Levent Tüzemen - Sabah

"...Bu genç Galatasaray'ın 40 yıllık tecrübeli gibi oyun ortaya koyması hem akıl doluydu hem de izleyenleri fazlasıyla mutlu etti. Terim yine haklı çıktı. Nelsson, Marcao ikilisi ligin en iyi defansı olacak. Bu iki oyuncu da geriden oyunu başlatırken, aceleci davranmadı, riske girmedi, pozisyon ve kademe hatası yapmadılar..."

Son Haberler