Spor yazarlarından Galatasaray yorumları

Galatasaray, Süper Lig'in 6. haftasında Yukatel Kayserispor'a deplasmanda 3-0 mağlup oldu.

Spor yazarlarının sarı-kırmızılı ekibin bu maçtaki performansına dair dikkat çeken değerlendirmeleri...

Mehmet Demirkol - Fanatik

Galatasaray’ı bu maçta analiz etmek zor. Çünkü hiçbir ikili için uyumluydu diyemeyiz. Muslera stoperle, stoper stoperle, onların ikisi de Assunçao ile… vs. Hiçbir ikili birbirleriyle ilgili bir oyun ezberi ortaya koyamadı. Duruşlarında bir sorun yoktu belki ama oyunun iki yönünde de topla ilişkileri felaketti. Thiam’ın golünde alan savunmasının yerleşiminde sorun yok. Ama alan savunması top alanına geliyorsa, ya da rakip hareketlendiyse sorumluluk senin demek. Onlar sadece durdular. Emrah’ın harika şutunda da durum aynıydı… Pası veren Mensah’ın karşısında 3 oyuncu var. Emrah'ın karşısında da 4. Ve Emrah bu şutlar için yaşıyor. Assuncao’nun geç koşusu dışında neden herkes duruyor?

Ömer Üründül - Sabah

Galatasaray ikinci yarıya skoru değiştirmek için hızlı başladı. Ama penaltıdan gelen 3. golle bütün saha içi dengeler ev sahibi ekibe geçti. Sonra Galatasaray yüklendi ama bir netice elde edemedi. Galatasaray'da ciddi sorunlar var. Mostafa kendine iyi bakmadığı için fizik olarak yokları oynuyor. Feghouli güçsüz, Aanholt ise hem disiplinsiz hem de kafasına göre oynuyor. Oğulcan da uzun maç eksikliğinin sıkıntısından katkı vermedi. Ben Fatih Terim'in yerinde olsam birçok temel eksikleri olsa da Ömer Bayram'a çok daha fazla şans veririm. Kerem de çok erken havaya girmiş. Bunlar hiç iyi görüntüler değil. Dün gece tek beğendiğim isim ilk defa oynamasına rağmen genç Assunçao'ydu.

Şansal Büyüka - Milliyet

Kabul edelim ki, Galatasaray bu gençleştirmeyi çok “hesapsız- kitapsız” yaptı, takımda tek “patron” bile bırakmadı. Şimdi çok ağır biçimde bu yanlış planlamanın bedelini ödüyor. (...) Galatasaray‘ın genç kadrosu henüz “emekleyen” yavru aslan gibi... Ava gidecek durumda değiller. Ancak ava giderken avlanıyorlar. Bu gençliğin, hadi tecrübesi yok ama isyanı niye yok, bunu anlamak mümkün değil...

Serkan Korkmaz - Fotomaç

Galatasaray, Lazio'yu yendiğinde, sadece skorla değil, genç, dinamik ve sempatik bir kadroyla ortaya koyduğu oyunla taraftarına umut aşılamıştı. Unutulmaz kaptanı Bülent Korkmaz'ın takımı Alanya karşısındaysa Lazio maçındaki ışıltının "bir saman alevinin harlaması" olduğundan şüphelenilmişti. Sosyal medyadaki, yeri geldiğinde transfer yaptıran, kulüp seçimlerinde etkin olan çeşitli inisiyatiflerin çözümü, Morutan'ın 90 dakika oynaması, tribününkiyse Babel'i yuhalamaktı. Belli ki aynı isimlerde ısrar etmek de, rotasyon da çare değil. Gelecek vaat eden gençlerin inişli-çıkışlı performansları, artık takıma verecek hiçbir şeyi kalmayan olgun ve pahalı yıldızlarıyla, Terim büyük bir açmaza doğru gidiyor. 

Levent Tüzemen - Sabah

Asıl sorun; Galatasaray'ın belirli bir oyun anlayışı yok. Terim'in hayaliyle kurulan yeni kadroda tecrübeden çıkıp gençlik ateşinin içine bodoslama atlamanın faturasını Galatasaray ödüyor. Galatasaray gibi büyük bir kulübün adam olacak çocuğa değil, adam olmuş çocuğa ihtiyacı var. Alınan tüm gençler için yetenekli deniyor ama ne zaman bal yapacakları ise bilinmiyor. 

Son Haberler