Galatasaray vs Akhisarspor, 05.08.2018

Maç Bilgileri

ATV
Tarihinde ilk kez Türkiye Kupası'nı kazanan Akhisarspor, yine tarihinde ilk kez Süper Kupa maçına çıkacak.
Galatasaray ve Akhisarspor tarihlerinde resmi maçlarda 19. kez karşı karşıya gelecek. Önceki 18 resmi maçın 14'ünü Galatasaray kazandı (2B 2M).
Galatasaray ve Akhisarspor arasında oynanan son dört resmi maçta dört kırmızı kart çıktı (her iki takım da ikişer kırmızı kart gördü).
Son beş Süper Kupa finalinde atılan toplam gol sayısı sadece yedi. Onun öncesindeki beş finalde ise 16 gol atılmıştı (maç başına 3,2 gol).
Galatasaray, bu sezon da dahil olmak üzere, Ağustos 2012'den bu yana oynanan yedi Süper Kupa maçının altısında da yer aldı. Sarı kırmızılılar bu seride yer aldığı altı Süper Kupa'nın beşini müzesine götürdü.
Cumhurbaşkanlığı Kupası dönemiyle birlikte, Türkiye futbol tarihinde bu kupayı en fazla kazanan takım Galatasaray (15  kez).
Fatih Terim (5 kez) bu maç ile birlikte, Cumhurbaşkanlığı Kupası dönemiyle birlikte bu kupada en fazla maça çıkan teknik direktör ünvanını Ahmet Suat Özyazıcı (6 kez) ile paylaşacak. Terim, çıktığı beş Süper Kupa/Cumhurbaşkanlığı Kupası final maçının dördünde kupayı evine götürdü (1998'de Beşiktaş'a kaybetti).
Fatih Terim, bu maç ile birlikte Galatasaray teknik direktörü olarak 400 maçına çıkacak. Terim önceki 399 resmi maçın 247'sini kazandı.
Sizce bu maçı kim kazanır?
Sizce bu maçı kim kazanır?
Evsahibi
Deplasman
Berabere
Toplam oy:
Bu sayfada Süper Kupa içinde oynanan Galatasaray – Akhisarspor mücadelesine ait gol dakikaları, ilk 11 ve yedekler veya OPTA FACTLERİ gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Takım karşılaştırma sekmesine tıklayarak 2 takımın form durumuna, kadro bilgilerine, aralarında oynadıkları maçlarda alınan skorlar ve bunun gibi istatistiklere bakabilirsiniz. Mücadele oynanırken veya sonunda, maça ait toplam şut, korner, sarı veya kırmızı kart gibi temel istatistiklere ya da rakip yarı sahada pas isabeti yüzdesi, ceza sahası dışından atılan şut gibi özel verilere erişebilirsiniz. Dilerseniz mücadelenin canlı görsel anlatımına da bakabilirsiniz.